Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moim zdaniem

Mój własny DiCaprio

Mój młodszy syn jest dużo lepszy ode mnie we włóczeniu się po świecie (student). Zaczął znacznie wcześniej i więcej przebywa na włóczędze niż w domu (spędziłem z nim ostatnio tylko kilka dni gdzieś nad jeziorem). Obecnie siedzi drugi tydzień na festiwalu filmowym Wenecji. Mówił mi, że kilka razy dziennikarze pytali się go czy on jest Leonardo DiCaprio. W poniższym wywiadzie dla włoskiej prasy ponownie zdali mu to pytanie (2 minuta 11 sekunda).

https://video.corriere.it/spettacoli/tutti-pazzi-brad-pitt-foto-urla-qualche-deluso/9bbeebb8-caf0-11e9-9881-63e9a7b3e050?refresh_ce-cp

 

Startuję

 

Bazy USA w Polsce

Tego się obawiałem, a mianowicie stacjonowania amerykańskiej broni jądrowej w Polsce. Przypomnę, baza w Redzikowie jest położona tylko 3 km od 100 tys. miasta (absurd)

Putin: nowy typ rakiety Tomahawk może być odpalany z baz USA w Polsce i Rumunii

https://kresy.pl/wydarzenia/putin-nowy-typ-rakiety-tomahawk-moze-byc-odpalany-z-baz-usa-w-polsce-i-rumunii/

 

Dwie Ukrainy

Tak świętowali nacjonaliści, którzy odmówili udziału w pochodzie prezydenta Ukrainy. Dwie Ukrainy i dwie wizje przyszłości- będą one coraz bardziej konfrontacyjne.

Kijów: kilkanaście tys. osób na Marszu Obrońców Ukrainy – pod banderowskimi flagami i przy hymnie OUN [+FOTO/+VIDEO]]

https://kresy.pl/wydarzenia/kijow-kilkanascie-tys-osob-na-marszu-obroncow-ukrainy-pod-banderowskimi-flagami-i-przy-hymnie-oun-foto-video/

 

Uwagi do funkcjonowania OT

 

Nieracjonalny system awansowy w OT

Budowanie kadr w Obronie Terytorialnej to proces rozłożony na lata. Dlatego też z dużym rozsądkiem należy do tego podchodzić, bo błędy w tym obszarze mogą istotnie wpływać na odsuwanie się ochotników od służby w formacji.
1. Problemem (pokazuje praktyka) dla dowództwa OT i kierownictwa MON jest kwestia wypracowania odpowiedniego regulaminu mianowania na poszczególne stopnie żołnierzy OT. Z jednej strony jest ciągłe odnoszenie się do regulaminów panujących w wojskach operacyjnych i obawy przed nieadekwatnością poziomu wyszkolenia żołnierzy OT w stosunku do wojsk operacyjnych a z drugiej strony konieczność posiadania odpowiednich kadr w określonych stopniach w OT.

 
Więcej artykułów…