Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Moim zdaniem

Mój własny DiCaprio

Mój młodszy syn jest dużo lepszy ode mnie we włóczeniu się po świecie (student). Zaczął znacznie wcześniej i więcej przebywa na włóczędze niż w domu (spędziłem z nim ostatnio tylko kilka dni gdzieś nad jeziorem). Obecnie siedzi drugi tydzień na festiwalu filmowym Wenecji. Mówił mi, że kilka razy dziennikarze pytali się go czy on jest Leonardo DiCaprio. W poniższym wywiadzie dla włoskiej prasy ponownie zdali mu to pytanie (2 minuta 11 sekunda).

https://video.corriere.it/spettacoli/tutti-pazzi-brad-pitt-foto-urla-qualche-deluso/9bbeebb8-caf0-11e9-9881-63e9a7b3e050?refresh_ce-cp

 

Startuję

 

Bazy USA w Polsce

Tego się obawiałem, a mianowicie stacjonowania amerykańskiej broni jądrowej w Polsce. Przypomnę, baza w Redzikowie jest położona tylko 3 km od 100 tys. miasta (absurd)

Putin: nowy typ rakiety Tomahawk może być odpalany z baz USA w Polsce i Rumunii

https://kresy.pl/wydarzenia/putin-nowy-typ-rakiety-tomahawk-moze-byc-odpalany-z-baz-usa-w-polsce-i-rumunii/

 

Dwie Ukrainy

Tak świętowali nacjonaliści, którzy odmówili udziału w pochodzie prezydenta Ukrainy. Dwie Ukrainy i dwie wizje przyszłości- będą one coraz bardziej konfrontacyjne.

Kijów: kilkanaście tys. osób na Marszu Obrońców Ukrainy – pod banderowskimi flagami i przy hymnie OUN [+FOTO/+VIDEO]]

https://kresy.pl/wydarzenia/kijow-kilkanascie-tys-osob-na-marszu-obroncow-ukrainy-pod-banderowskimi-flagami-i-przy-hymnie-oun-foto-video/

 

Uwagi do funkcjonowania OT

 

Nieracjonalny system awansowy w OT

Budowanie kadr w Obronie Terytorialnej to proces rozłożony na lata. Dlatego też z dużym rozsądkiem należy do tego podchodzić, bo błędy w tym obszarze mogą istotnie wpływać na odsuwanie się ochotników od służby w formacji.
1. Problemem (pokazuje praktyka) dla dowództwa OT i kierownictwa MON jest kwestia wypracowania odpowiedniego regulaminu mianowania na poszczególne stopnie żołnierzy OT. Z jednej strony jest ciągłe odnoszenie się do regulaminów panujących w wojskach operacyjnych i obawy przed nieadekwatnością poziomu wyszkolenia żołnierzy OT w stosunku do wojsk operacyjnych a z drugiej strony konieczność posiadania odpowiednich kadr w określonych stopniach w OT.

 

Pijar w OT

Dla mnie nie pijar jest ważny a fakty!

Szokujący sukces!

Po prawie trzech latach budowy Obrony Terytorialnej w Polsce ich ilość jest porównywalna z Estonią (w Polsce 22 tys., a w Estonii 25 tys.)! Tyle tylko, że Estonia ma milion trzysta tysięcy obywateli (w tym ¼ to Rosjanie) a Polska trzydzieści osiem milionów. Na Litwie na dwa miliony osiemset tysięcy mieszkańców jest 5 tys. żołnierzy OT a na Łotwie na milion osiemset pięćdziesiąt osób jest 8,5 tys. żołnierzy OT.

Estonia- jeden żołnierz OT na 52 obywateli

Litwa- jeden żołnierz OT na 560 obywateli

Łotwa- jeden żołnierz OT na 229 obywateli

Polska- jeden żołnierz OT na 1727 obywateli (docelowo ma być, jak się uda (na razie nie udaje się) jeden żołnierz OT na 716 obywateli)

 

Armia na rozdrożu

Warto posłuchać! Zasadniczo problem wojska został tutaj dobrze przedstawiony oraz ocena rządzących. Kilka obszarów, gdzie zakupuje się nowoczesny sprzęt jest tylko kwiatkiem do kożucha. Nie zgadzam się z autorem, że polska myśl wojskowa nie istnieje, jest a tylko naukowcy są stłamszeni przez polityków. To co mamy cennego i nie czego wolno zmarnować, to żołnierze służący w armii, ale samymi chęciami nas nie obronią. Skala niekompetencji rządzących MON (dotyczy to PO i PiS) poraża!!! Większość społeczeństwa żyje nadal życzeniowością i tworzeniem w swoim przekonaniu świata którego w rzeczywistości nie ma.

Czołgi nie spadają

https://www.youtube.com/watch?v=QEC85HenLdQ

 

Moja interpelacja

Moja interpelacja do Prezydenta Przemyśla w sprawie „Panachydy”

https://bip.przemysl.pl/download/attachment/88252/242-interp-azapalowski-10062019-r.pdf

 

Tekst o Obronie Terytorialnej

Poniżej mój tekst o Obronie Terytorialnej.

http://przeglad.org/wp-content/uploads/2019/06/XXVIII-08-Zapalowski.pdf?fbclid=IwAR2mk4VKxI9bO3hc-4nFF_sg6BQV547PxHBXxV8kk_j40Nh8X5PpsqGlrVY

Polecam także cały numer Przeglądu Geopolitycznego tutaj: http://przeglad.org/tom-28-2019/

 

Dlaczego kandyduję

PROF. ANDRZEJ ZAPAŁOWSKI: Zatrzymać legislacyjne szaleństwo

https://www.youtube.com/watch?v=yy1xJwr6Y9M