Wydarzenia
Moje książki

Granica w ogniu

Bezpieczeństwo Polski

Polecane strony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Aktualności

Rocznica powstania KPN

Pod linkiem treść uchwały Sejmu RP w sprawie uczczenia 40. rocznicy powstania Konfederacji Polski Niepodległej (z tego co wiem uchwała przyjęta jednogłośnie). Dla mnie to szczególnie ważne, gdyż kilka lat działałem w podziemnym KPN, a później w jawnym piastując wiele ważnych funkcji.

http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/druk.xsp?nr=3799

 

Ś.p. Stanisław Żółkiewicz

Jeszcze nie pochowano śp. Staszka Żółkiewicza a niektóre mendy go obrażają na fb. Nie wymienię z nazwiska, bo mnie, bo się nimi brzydzę. Poniżej mój tekst o Obronie Przemyskiego Karmelu i roli w nim Staszka. Do pół roku napisze o tym książkę, ku JEGO pamięci. Będzie miała co najmniej 250 stron i aneksy dokumentów które będą szokować (70% mam już napisane).

http://geopolityka.net/andrzej-zapalowski-konflikt-polsko-ukrainski-o-przemyski-karmel-i-jego-miedzynarodowe-uwarunkowania/?fbclid=IwAR0VA-l7m9OjiofUhkQbw8erQTqMHHDnMYiHBZSV1Rzq8ZhJImi1UDgvTH4

 

MON w wirtualnej rzeczywistości

Ponownie ktoś z zagranicy musi coś powiedzieć polskim politykom i wojskowym, aby nimi wstrząsnąć. MON musi przestać promować bawidamków.

„W 2014 r. okazało się, że Rosjanie byli w stanie w bezpośrednim sąsiedztwie Krymu przerzucić ponad 24-batalionowe grupy bojowe w czasie tak szybkim, że ledwie zdołaliśmy to zauważyć. A następnie – te dane są tajne, ale gazety pisały, że nawet 34 batalionowe grupy bojowe na granice Donbasu. To, a nie wojska powietrznodesantowe, stanowi zasadnicze zagrożenie”.

Gen. Philip Breedlove dla Onetu: sił mamy mieć na tyle, by przekonać przeciwnika, że nie warto zaczynać walki

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/gen-philip-breedlove-dla-onetu-sil-mamy-miec-na-tyle-by-przekonac-przeciwnika-ze-nie/plvnyht?fbclid=IwAR0FXZ_0CtKdv4Yph6S25ZA_OGWAQA0HSrU5FC6AhAU-AT71QDEKk1-yY68

 

Wyniki wyborów na Ukrainie

Co za czasy! Środowiska prorosyjskie wygrały na wschodzie Ukrainy a na zachodzie zwolennicy zabawy (Głos piosenkarza Wakarczuka).

Wybory na Ukrainie: prorosyjska partia zdecydowanie wygrywa w ukraińskim Donbasie

https://kresy.pl/wydarzenia/wybory-na-ukrainie-prorosyjska-partia-zdecydowanie-wygrywa-w-ukrainskim-donbasie/

 

Wybory na Ukrainie

Niech PO i PiS nadal kocha się w Poroszence i banderowskich ideologach. Prorosyjska partia odnotowuje prawie 20 % poparcia (bez terenów kontrolowanych przez separatystów) a nacjonaliści poza parlamentem. Ich interesy ma reprezentować Poroszenko z 7% poparciem. Zacznie się…., ciekawe z kim w Polsce będzie rozmawiał wschód Ukrainy?

Wielki sondaż wyborczy na Ukrainie: cztery partie w Werchownej Radzie

https://kresy.pl/wydarzenia/wielki-sondaz-wyborczy-na-ukrainie-cztery-partie-w-werchownej-radzie/